Aktuální etapy bohoslovců na cestě formace ke kněžství

Zleva dole: P. Ladislav Proks, spirituál, Mariano z Itálie, Juraj ze Slovenska, Paolo z Itálie, P. Zdeněk Gibiec, rektor.

Zleva nahoře: Stanislav z České republiky, Davide z Itálie, Edoardo z Itálie. 

(Na fotce chybí Giovanni z Itálie, který je aktuálně na roční misijní praxi v Izraeli.)

Dne 29. dubna přijal Stanislav Matyska službu lektora. Stanislav pochází z Valašského Meziříčí a nyní končí 5. rok formace v semináři. Dne 20. května byla udělena služba akolyty Marianovi Zanollimu z Itálie. Mariano má za sebou šest let formace v semináři a po prázdninách začne i on svoji misijní praxi, která bude s největší pravděpodobností na jihoamerickém kontinentě.

            Další významná etapa na cestě ke kněžství čeká také bohoslovce Juraje Šustka z Bratislavy, který bude dne 10. června přijat mezi kandidáty kněžství. 

            Toto je současná situace na cestě formace těch, kteří letos absolvovali, nebo zanedlouho budou, výše uvedené etapy. Ostatní tři bohoslovci, všichni italské národnosti, pokračovali v tomto formačním roce ve studiu teologie na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, jakož i ve studiu českého jazyka. Jsou to Davide, který je 3. rokem v semináři, Edoardo, 2. rokem, a Paolo, který je v semináři od října minulého roku.

            V létě čeká bohoslovce letní pastorační praxe ve farnostech, a na přelomu července a srpna účast na setkání se Svatým otcem na Světových dnech mládeže v Lisabonu, kde budou pomáhat s organizací a vedením programu pro různé skupiny mladých, kteří na setkání přijedou. 

Kontakt

Rektor semináře:
ThLic. Ing. Zdeněk Gibiec
+420 704 061 784
zdenek.gibiec@redemptorismater.cz

Spirituál:
Mgr. Ladislav Proks
+420 731 631 279

Diecézně-misijní mezinárodní seminář
Redemptoris Mater
České Budějovice


© 2019 Redemptoris Mater České Budějovice